Поради на всі випадки

poradi_1

Беззаперечно досвідчені господині у своєму арсеналі мають безліч секретів і таємниць, які рятують їх на кухні. Поговоримо з Вами про такі поради та корисні дрібниці, які є актуальними і завжди потрібними.

Корисні поради

Тертку, на якій ви збираєтеся натерти сир, змастіть олією. Від цього сир не буде склеюватися, а тертку буде легше вимити.

Якщо на кухні з’явився неприємний запах, налийте в сковороду трохи столового оцту і потримайте її на слабкому вогні, поки оцет не випарується. Також можна змочити в оцті невелику ганчірку і залишити її на ніч на батареї – зранку неприємного запаху як і не було.

Тертка стала погано справлятися з продуктами. Вона знову стане гострою, якщо протерти її наждачним папером.

Трохи солі, схованої в хлібницю, захистить Ваш хліб від цвілі.

Ви зможете легко і просто замінити майонез сметаною, додавши в неї розтертий жовток круто звареного яйця і чайну ложку гірчиці.

Якщо ножі у м’ясорубки затупились, тоді візьміть сухарі і пропустіть їх через м’ясорубку. В результаті отримаєте 2 в 1: і панірувальні сухарі для котлет, і ножі заточаться.

Дивіться відео-рецепт картоплі по-селянськи на youtube-каналі Смакота

Якщо в дитячому термосі з’явився неприємний запах – не біда: покладіть в нього кілька ложок рису, залийте водою і кілька разів гарненько струсіть. Потім прополощіть гарячою водою.

Якщо Ви збираєтеся використовувати лід для напоїв і коктейлів, в кожну ємкість покладіть ягідку вишні (з компоту або варення) або будь-яку іншу ягоду. Залийте фруктовою водою і поставте в морозилку. Такі кубики виглядають дуже ефектно.

Знайшли в холодильнику зів’ялі овочі (зелень) – не біда. Їх можна освіжити, зануривши спочатку в гарячу воду, а потім в холодну.

Коли ви варите картоплю в мундирі, шкірка іноді лопається. Щоб цього не відбувалося додайте у воду кілька крапель оцту.

Вимочування в оцті, квасі, кислому молоці, огірковому, капустяному або буряковому розсолі – надійний спосіб зробити жорстке м’ясо м’яким.

Рибу можна день-два зберегти свіжою без холодильника. Розріжте її і посипте зовні і зсередини крупною сіллю, а потім загорніть в чисту ганчірку, змочену трохи підсолодженим оцтом (1-2 шматочки цукру на півлітра оцту).

Щоб котлети, риба, м’ясо або млинець не приставали до сковороди, потрібно попередньо розігріту сковороду змастити сирим яєчним білком.

Щоб зварити смачну молочну кашу, треба пам’ятати, що крупи з цільних зерен (рис, пшоно, перлова каша) в молоці набухають і розварюються повільніше, ніж у воді. Тому їх краще відварити у воді, а потім, додавши гаряче молоко, довести до готовності.

Щоб отримати з лимона побільше соку, перед тим, як вичавити, покладіть його в гарячу воду на 5 хвилин.

Не викидайте насіння від солодкого перцю при готуванні. Збирайте їх і висушуйте. Взимку їх можна додавати в їжу. Насіння, до речі, містить більше корисних речовин, ніж сам перець і додають стравам чудовий аромат.

Білок яйця швидше зіб’ється в пишну піну, якщо його попередньо охолодити і додати кілька крапель лимонного соку або трохи лимонної кислоти. З жовтком роблять навпаки – він любить тепло і цукор.

Щоб обсмажити або запекти м’ясо з золотистою скоринкою його треба обмазати медом.

Печінка буде м’якою, якщо перед обсмажуванням посипати її цукром, а посолити в кінці приготування.

Щоб молоко при варінні не підгоріло, каструлю треба сполоснути холодною водою, додати 3-4 ложки води і варити на середньому вогні.

Щоб рис був розсипчастим його треба перед варінням замочити в холодній воді на 30 хвилин.

Якщо Ви хочете отримати смачні овочі при варінні, треба опустити їх в воду після того, як вода закипить. Якщо ж Ви хочете щоб смачним був бульйон – треба починати варити овочі в холодній воді.

Ось такі прості, але в той же час доречні поради допоможуть будь-якій господині на кухні.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...