Святкування урочистих подій з багатогодинними посиденьками за столом потроху витісняють динамічні, рухливі святкування з фуршетними столами. Такі святкування мають багато переваг – гості можуть вільно спілкуватися між собою (не лише з сусідами по столу), господарям не треба заморочуватися над тим, як розсадити гостей так, щоб ті не нудьгували… Також при правильному розміщенні фуршетного столу з’являється більше місце для ігор, танців, караоке…
Однак і при оформленні фуршетного столу варто дотримуватись певних правил. Отже, …
Як оформити фуршетний стіл
Для фуршетного столу варто обирати високі столи (від 90 см). Столи можна розмістити у формі букв Т, П, Ш. Розташування столів плануємо таким чином, щоб гості мали вільний доступ до страв, що стоять на столі. Також потрібно продумати розташування страв на столі.
Для фуршету можна використати одно або двостороннє сервірування. Якщо стіл стоїть однією стороною до стіни, то варто використовувати одностороннє сервірування. Тарілки з стравами розташовуються в один ряд, якщо до столу вільний доступ з усіх сторін, варто використовувати двостороннє сервірування – в два ряди – однакова кількість страв з кожного боку столу.
Для фуршету варто використовувати білий та прозорий посуд, адже прикрасами на фуршеті є самі страви та їх розташування і аж ніяк не посуд. З краю столу (або у спеціально відведеній зоні) розставляємо тарілки (стопками по 6-8 штук) та кладемо прибори. Приборів та тарілок виставляємо у 2-3 рази більше аніж гостей.
Не забуваємо і про напої та келихи до них (з розрахунку на одного гостя – 3 чарки різних видів та один фужер).
Прикрашають стіл переважно живими квітами, квітковими композиціями, кульками.
Симетрично від середини столу розставляємо закуски, салати, гарячі страви, фруктові нарізки, десерти та інші страви.
На кожній страві з стравами повинен лежати відповідний прилад, за допомогою якого гості можуть покласти порції собі на тарілки.
Як правильно сервірувати фуршетний стіл
Холодні закуски, як правило, подають на загальному блюді, при цьому можна викладати кілька видів різної закусок – канапе на шпажках, салати в тарталетках, рулетики з лаваша з різними начинками і т. п. Ідеї щодо приготування та розміщення закусок.
М’ясні продукти, ковбаси, сири, овочі і фрукти подають у вигляді нарізок, викладаючи у вигляді віяла або доріжки. Оригінально виглядає декоративна нарізка в вигляді сердечок, зірочок, метеликів і ін.
Оригінальне розміщення фруктів може стати ще й частиною декору столу. Фрукти до столу можна подавати нарізкою різної величини та форми. Знайомтесь з цікавим оформленням фруктових тарілок у статті Фруктові тарілки – ідеї. Також фрукти на фуршетний стіл можна викласти в багатоярусний посуд, що суттєво зекономить місце на столі.
Приготування до фуршету
Планування меню – головне завдання приготування до майбутнього свята. Фуршетне меню складається зазвичай з 2-3 видів закусок, 2-3 салатів, 1 гаряча (фірмова) страва), 2-3 види десертів та напої. Не бійтеся використовувати ваші улюблені страви, трішки адаптувавши їх до фуршетного столу.
Якщо ви вже вирішили влаштувати вдома фуршет, пам’ятайте про деякі його особливості. Головною метою фуршетної вечірки є приємне, динамічне спілкування, а не «відгодовування» гостей, тому їжа має бути легкою (її не має бути забагато). Варто пам’ятати про те, що гості, під час фуршету, обслуговують себе самі, тому варто розробити меню так, щоб їжу було зручно накладати на тарілку руками чи спеціальними щипцями.
На фуршетному прийомі гості в основному проводять час стоячи, тому потрібно звільнити якомога більше місця для вільного пересування та спілкування. Але при цьому варто продумати і про місця, де гості, за бажання, зможуть сісти відпочити.