Узвар – це компот з сухофруктів. Узвар є напоєм універсальним та всесезонним однаково добре він смакує і в літню спеку (охолодженим) та в зимову стужу. Також в Україні узвар є одним із обов’язкових атрибутів різдвяного столу.
Смакота (Smakotainfo.com) приготувала для вас найсмачніші рецепти цього диво-напою – узвару.
Традиційний узвар
Традиційний узвар – інгредієнти
Сушені яблука – 100 г.Дивіться також: Приготування львівського сирника:
Смакота – рецепти смачних страв
Традиційний узвар – приготування
Усі сухофрукти добре промиваємо та заливаємо водою. Доводимо до кипіння, та варимо на найменшому вогні близько години. Знімаємо узвар з вогню, охолоджуємо до теплого, додаємо мед. Залишаємо узвар на 3-4 години, щоб добре настоявся.
Узвар з курагою
Узвар з курагою – інгредієнти
Вода – 2 л.Узвар з курагою – приготування
Воду наливаємо в каструлю. Доводимо до кипіння, додаємо цукор та добре промиті сушені яблука. Зменшуємо вогонь і варимо 10-15 хвилин. Додаємо Курагу та чорнослив, проварюємо ще 10 хвилин. Додаємо родзинки, варимо 10 хвилин.
Залишаємо узвар охолоджуватися та настоюватися на 2-3 години.
Узвар з шипшиною
Узвар з шипшиною – інгредієнти
Сушені груші – 100 г.Узвар з шипшиною – приготування
Шипшину добре подавити качалкою, засипати в термос, залити окропом (1 літр) та залишити на добу.
Коли настій з шипшини буде готовим, візьмемося за сухофрукти. Усі сухофрукти добре промиваємо та викладаємо у каструлю, заливаємо водою (4 літри), накриваємо кришкою та ставимо на невеликий вогонь. Доводимо до кипіння, та варимо на найменшому вогні 10-15 хвилин.
Знімаємо узвар з вогню та одразу додаємо цукор. Якщо ви будете додавати мед, то дайте узвару трішки охолонути.
Даємо узвару настоятися 2-3 години, відціджуємо та змішуємо з процідженим шипшиновим настоєм. Додаємо лимонний сік за смаком. Якщо напій вийшов дуже насиченим можна трішки розвести його кип’яченою водою.
Пряний узвар
Пряний узвар – інгредієнти
Сушені груші – 100 г.Пряний узвар – приготування
Цукор заливаємо водою, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння. Додаємо сушені груші, через 5 хвилин – яблука, ще через 5 хвилин сушені вишні та чорнослив, та ще через 5 хвилин родзинки. Варимо узвар на найменшому вогні.
Коли усі сухофрукти стануть м’якими додаємо гвоздику та корицю, даємо трохи покипіти, вичавлюємо сік з половини лимона та й сам лимон опускаємо в узвар. Знімаємо узвар з вогню та даємо настоятися 5-6 годин.
Узвар з глодом, терном, та шипшиною
Узвар з глодом, терном, та шипшиною – інгредієнти
Сушені груші —100 г.Узвар з глодом, терном, та шипшиною – приготування
Сухі ягоди та фрукти добре промиваємо. Викладаємо їх в окрему ємність та заливаємо водою так, щоб вода ледь прикривала їх. Залишаємо їх на 2-3 години.
Наливаємо в каструлю воду та доводимо її до кипіння, висипаємо у неї замочені ягоди та сухофрукти разом із водою, в якій вони мокли. Доводимо відвар до кипіння, зменшуємо вогонь та прикриваємо каструлю кришкою залишаючи щілину між каструлею та кришкою. Варимо 20-25 хвилин.
Знімаємо каструлю з вогню, добре вкутуємо та залишаємо на 5-6 годин. Перед споживанням додаємо до узвару мед або цукор за смаком.