Домашній плавлений сир, рецепт

domashnii_tverdii_sir

Домашній плавлений сир – простий рецепт родом з минулого. Коли бабуся з села передавала доволі кисломолочного сиру, молочка та сметанки, а мамам приходилось вигадувати, як ці продукти використовувати (бо не завжди вся ця смакота з’їдалась в натуральному вигляді).

Домашній плавлений сир – готується досить просто, без додавання спеціальних бактерій та заквасок.

Домашній плавлений сир – завжди виходить дуже смачним. Великим плюсом у його приготуванні є те, що ви завжди впевнені у якості інгредієнтів, адже обираєте їх самі. Такий сир без вагань можна давати навіть дітям.

Домашній плавлений сир буде вдалим доповненням до бутерброду, салату чи пасти…

Домашній плавлений сир найкраще готувати з домашнього (добре відтиснутого сиру). Магазинний сир не завжди якісний, плавлений сир з нього не завжди вдається.

Для приготування домашнього плавленого сиру варто використовувати домашнє жирне молоко. З магазинного молока також не завжди виходить плавлений сир. Якщо ж ви все ж таки наважились готувати сир з магазинним молоком, то краще обирати найжирніше молоко.

На сироватці, що залишається після приготування плавленого сиру, можна спекти млинці, замісити дріжджове тісто, приготувати окрошку, або просто випити її 😉

Зберігати домашній плавлений сир можна в холодильнику загорнувши в паперовий пакет або чистий бавовняний рушник.

Домашній плавлений сир – інгредієнти

  • Сир кисломолочний (добре відтиснений, сухий) – 1 кг.
  • Молоко – 1 л.
  • Яйця – 3 штуки.
  • Масло – 100 г.
  • Сода – 1 ч.л.
  • Сіль – 1,5 ч.л. (або за смаком).

Дивіться відео-рецепти на youtube-каналі Смакота

Домашній плавлений сир – рецепт приготування

На рецептурну кількість інгредієнтів знадобляться трилітрова та півторалітрова каструлі.

У трилітровій каструлі розводимо сир в молоці і ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, періодично помішуючи. Потрібно домогтися того, щоб сироватка повністю відокремилася від молока.

varimo_sir_v_moloci

Тим часом поруч на водяній бані розтоплюємо масло. В окремій мисочці змішуємо яйця, соду і сіль.

maslo_ta_yaice

Як тільки молочно-сирна суміш починає закипати, виключаємо і зливаємо її в друшляк з марлею, складеною удвічі. Підвішуємо сир і даємо стекти основному потоку сироватки, до того моменту, коли почне капати. Це займає буквально пів хвилини.

vidcidzhuemo

Тим часом змішуємо вміст окремої мисочки (що з жовтками) з розтопленим маслом в каструлі на водяній бані.

Основна сироватка стекла, додаємо переварений сир в каструлю на водяній бані і починаємо енергійно помішувати. Ось яка краса виходить – суміш збільшується в два рази, піниться, а ми все швиденько мішаємо.

Поступово піна опадає, і починає утворюватися сирна маса. Ми вже варимо сир!))

Періодично помішуючи, варимо протягом десяти хвилин. Коли сирна маса почне добре відставати від країв каструлі, сир можна перекладати в змащену олією форму. Виходить тягуча суміш.

varimo_sir

За пропорціями, що в рецепті потрібна форма діаметром 18- 20 см. Даємо охолонути сиру в формі. Потім ховаємо його (прямо в формі!) в холодильник на чотири години. Через чотири години дістаємо сир з форми, загортаємо його в пергаментний папір, щоб він ввібрав зайвий жир.

vilivaemo_sir_v_formu

Ховаємо сир знову в холодильник під гніт на 12 годин. Через 12 годин прибираємо гніт і залишаємо сир в холодильнику відпочивати і набирати силу на добу. Якщо ви хочете більш твердий сир, то його потрібно розрізати на чотири рівні частини, загорнути кожну в в пергамент і залишити на добу. Якщо його не розрізати, а цілком залишити на добу – він буде більш м’яким і еластичним.

Смачного!

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...