Литовський салат з оселедцем та грибами

silke_su_svogunais

Литовський салат з оселедцем та грибами – оптимальний варіант для випадків, коли треба приготувати смачну закуску швидко і просто. Наприклад, у випадку візиту неочікуваних гостей.

Поєднання продуктів у цьому салаті на перший погляд може здатися незвичним, проте вже після першого приготування і дегустації ця закуска стане однією з улюблених у вашій родині.

Литовський салат з оселедцем та грибами – інгредієнти

Оселедець – 2 шт.
  • Печериці – 500 г.
  • Морква – 3 шт.
  • Цибуля – 3 шт.
  • Олія для смаження.
  • Кріп – 1 пучок.
  • Чорний мелений перець – за смаком.
  • Сіль – за смаком.
  • Дивіться відео-рецепт картоплі по-селянськи на youtube-каналі Смакота

    Литовський салат з оселедцем та грибами – рецепт приготування

    Розбираємо оселедець, ретельно видаляючи кісточки та шкірку (можна придбати готове філе). Нарізуємо рибу середнього розміру дольками.

    Сиру моркву натираємо на великій тертці або на тертці для моркви по-корейські. Цибулю нарізуємо півкільцями, а печериці чистимо і нарізуємо тонкими пластинками.

    Обсмажуємо печериці на олії на середньому вогні. Довго тримати непотрібно – гриби мають залишитися м’якими, а не сильно підсмаженими. Не солимо, перемішуємо лише 1-2 рази. Так литовський салат з оселедцем та грибами буде ніжнішим і не буде водянистим.

    Звільняємо сковорідку від печериць і смажимо у ній до м’якості моркву та цибулю.

    Чекаємо поки овочі вистигнуть (можна на пів години поставити у холодильник) і змішуємо з грибами. Олію зі сковорідки не прибираємо – це буде заправка для литовського салату з оселедця та грибів.

    Викладаємо на дно салатника овочево-грибну суміш. Зверху – шматки оселедця. Обережно перемішуємо.

    Перед подачею литовський салат з оселедцем та грибами посипаємо подрібненим кропом або петрушкою – за смаком. І поливаємо олією, що залишилася у сковорідці після смаження овочів та грибів.

    Бажано, щоб литовський салат з оселедцем та грибами постояв 10-15 хвилин. Смакувати його можна з вареною картоплею чи просто з чорним хлібом – бородинським, литовським, фінським. Смачного!