06 June 2016

Хлібний квас на дріжджах

hlybnii_kvas.jpg (84.74 Kb)У спеку справжній квас чудово втамовує спрагу, позбавляє від втоми і швидко відновлює сили. Хлібний квас на дріжджах - смачний натуральний напій - легко приготувати вдома, дотримуючись перевіреної століттями технології. Приготуйте смачний хлібний квас на дріжджах разом із Смакотою (Smakotainfo.com).

Рецепт приготування хлібного квасу на дріжджах
 • житній хліб - 0,5 кг.
 • вода - 5 л.
 • цукор - 250 г.
 • пресовані дріжджі - 20 грам (або 5 грам сухих).

Дивіться також: Приготування львівського сирника:

Смакота - рецепти смачних страв

Любителі солодких напоїв можуть в 2-3 рази збільшити кількість цукру, який додається на восьмому етапі.
 1. Хліб нарізати дрібними шматочками і засмажити в духовці до золотистого кольору. Чим сильніше висушений хліб, тим більше в квасі відчувається гірчинка і темніший його колір, але пересушувати не варто.
 2. Закип'ятити воду, потім охолодити її до кімнатної температури і перелити в бродильну ємність.
 3. Додати сухарі, шийку ємності накрити марлею і поставити на 48 годин в темне місце з кімнатною температурою. Якщо потрібно зробити квас швидко, можна прокип'ятити суміш 20-30 хвилин, після чого охолодити до 25-30 ° C.
 4. Розвести дріжджі по інструкції на упаковці.
 5. Профільтрувати квасне сусло через марлю, добре віджати сухарі.
 6. Перелити відфільтроване сусло в ємність для бродіння, додати 200 г цукру і розведені дріжджі, добре перемішати.
 7. Не щільно накрити ємність кришкою, щоб вуглекислий газ безперешкодно виходив назовні, потім поставити на 14-16 годин в темне місце з температурою 18-25 ° C.
 8. Перелити квас в ємність для зберігання, наприклад, пластикові пляшки або банки, додати решту 50 грам цукру, перемішати. Якщо використовується кілька пляшок, рівномірно розподілити цукор, він потрібен для появи в напої вуглекислого газу.
 9. Герметично закрити ємності і поставити їх на 3-4 годин в темне місце з кімнатною температурою.
 10. Охолодити домашній хлібний квас до температури 8-11 ° C, перенісши його в холодильник або підвал. Це потрібно для зупинки процесу бродіння. Через 3-4 години можна приступати до дегустації. Термін зберігання квасу - до 3-х днів.
Не забудьте підписатися на Наш канал:

Наші показники

Наша сільнота

Регистрация