Які вина називають столовими

До категорії столових вин відносять напої, що подаються до основних страв. Вони не мають особливої смакової цінності та вирізняються простим букетом, тому не підходять як аперитив і дижестив. Їх ще називають ординарними. Це не означає, що такі вина мають низьку якість. Просто в них є свої особливості, про які ми розповімо.

Що таке столове вино

Столове вино — натуральний алкогольний напій із низькою концентрацією цукру. Міцність не перевищує 13-14%. Колір варіюється від білого до насиченого червоного залежно від сорту винограду, використовуваного у виробництві. У процесі не застосовують спирт, цукор та інші добавки. Виготовляють столове вино методом природного бродіння соку винограду. Ферментація триває довше, ніж у десертних або кріплених напоїв через відсутність цукру. Кислотність столового вина залежить від того, якого сорту ягоди використані для його приготування. На цей показник в напої впливають такі фактори:

  1. Клімат. Плоди, вирощені в прохолодному регіоні, кисліші, ніж ті, що дозріли в спекотних умовах.
  2. Ґрунт. Виноград, вирощений на ґрунті з великим вмістом калію, має вищу кислотність.
  3. Ступінь зрілості. Недозрілі та перезрілі ягоди більш кислі, ніж ті, які зібрані вчасно.

Столове вино в бочках не витримують і одразу розливають по пляшках. Це молоді алкогольні напої, які ідеально підходять до обіду або вечері. Раніше такими винами просто запивали їжу під час трапези.

Чим відрізняється столове вино від інших вин

Столове вино відрізняється від напівсолодкого і десертного вина низьким вмістом залишкового цукру або повною його відсутністю. За регламентом таке вино може містити до 0,3-0,4% цукру на літр. Також відмінності столового вина від інших сортів полягають у «легкості». Під цим терміном ховаються такі характеристики:

  1. відсутність у смаку терпкості;
  2. відсутність витримки в бочках;
  3. простий букет, який добре поєднується з різними закусками і стравами.

Правила подачі та дегустації

Столові вина перед подачею охолоджують: рожеві напої доводять до температури 6-8 градусів, червоні — до 14-18 і білі — до 10-12 градусів. Невідповідність температурним нормам негативно позначається на смакових якостях. Якщо занадто охолодити алкоголь, він буде кислим, якщо подати теплим — смак буде млявим і нецікавим. З червоними столовими винами поєднуються м’ясо і м’ясні делікатеси, з білими — морепродукти, риба і птиця, з рожевими — салати. Також добре підійдуть до столових винних напоїв фрукти, сири, канапе. Великий вибір цього алкоголю пропонує маркет алкогольних штук MAUDAU. Можна купити червоне, біле або рожеве столове вино. Для подачі використовують фужери з тонкими стінками на високій ніжці — вони допомагають краще розкрити смакові й ароматичні нюанси.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...