Готуй сани влітку» – вчить нас народне прислів’я. Його ж можна перефразувати і для консервації – що влітку приготуєш – те взимку, як знайдеш. Сьогодні разом із Смакотою (Smakotainfo.com) готуватимемо ікру по перевіреному рецепту галицької господині. Така баклажанна ікра завжди вдається і виходить дуже смачною, а головне стоїть при будь-яких умовах.
Рецепт приготування баклажанної ікри без оцту
- баклажани – 2 кг.
- помідори – 1,5 кг.
- морква – 1 кг.
- перець болгарський – 1 кг.
- цибуля ріпчаста – 1 кг.
- гострий перець – 2 стручки (або за смаком).
- сіль – 3 ст.л. (без гірки).
- цукор -1 ст.л. (без гірки).
- олія – 350-400 мл.
Дивіться відео-рецепт домашнього майонезу на youtube-каналі Смакота
Баклажани добре миємо відрізуємо плодоніжку і ріжемо кубиками (для тих, хто не любить шкірки баклажанів та перцю в ікрі, можна їх попередньо запекти, зняти шкірочку, а тоді вже нарізати). Цибулю чистимо, ріжемо дрібненькими кубиками. Перець болгарський миємо, розрізуємо навпіл, виймаємо насіння і ріжемо кубиком. Дрібно січемо гострий перець. Моркву чистимо та тремо на морквяній тертці. Помідори заливаємо на 1 хвилину кип’ятком, чистимо від шкірки, ріжемо кубиком.
Беремо велику сковорідку, наливаємо частину олії, викладаємо баклажани і обсмажуємо (якщо ви запікали баклажани, цей етап пропускаємо). Викладаємо їх в велику товстостінну каструлю.
Далі, в ту ж саму сковорідку, де смажилися баклажани, вливаємо ще олії та смажимо цибулю до золотистого кольору. Викладаємо цибулю до баклажанів.
Обсмажуємо моркву і також в каструлю до баклажанів та цибулі. Таким же чином обсмажуємо і перець, викладаємо в каструлю.
Помідори протушуємо до м’якості під кришкою і виливаємо до всіх овочів.
Додаємо сіль, цукор, гострий перець, добре вимішуємо. Ставимо на найменший вогонь і проварюємо, переіодично помішуючи 40 хвилин.
Ікра наша готова. Можна її перебити блендером до стану пюре, а можна залишити й так.
Розкладаємо ікру по стерильних гарячих баночках, герметично закриваємо стерилізованими кришками.
Примітка! Якщо ваша ікра стоятиме в квартирній шафці, а не в холодному погребі, перед закриванням кришками варто її ще простерилізувати 15 хвилин, так вона гарантовано стоятиме при будь-яких температурах.
Перевертаємо банки догори дном, вкутуємо теплою ковдрою і залишаємо до повного охолодження.
З даної кількості інгредієнтів виходить 5 літрів готової ікри.
Якщо ви все ж дуже любите ікру з кислинкою (з оцтом), то можете добавити 3 чайні ложки 9% оцту за 10 хвилин до кінця варіння.
Смачного!