Гарбуз, маючи особливу форму природного горщика, часто використовується для приготування страв безпосередньо в ньому. В українській кухні так готують пшоняну кашу з гарбузом, а у вірменській – солодкий плов, або хапаму.
Хапама в національних традиціях подавалася до столу на весіллі як символ достатку, адже плов був наповнений безліччю солодких і смачних добавок: родзинки, курага, алича, яблука, айва, мед. Зараз в хапаму додають будь-які поєднання свіжих і сушених фруктів, а також горіхів.
Хапама, рецепт приготування вірменського солодкого плову
Цікаве відео на тему – Як зробити шоколадну поливку:
Рис варимо в солоній воді заздалегідь до напівготовності, він повинен бути трохи твердуватим.
З круглого гарбуза зрізуємо кришечку (вона знадобиться), ставлячи ніж під кутом. З гарбуза виймаємо насіння і волокна. Вишкрябуємо частину м’якоті, залишаючи товщину стінок – 10-12 мм. Частину м’якоті гарбуза дрібно ріжемо. Іншу можна заморозити або покласти в холодильник для іншої страви.
Дрібно нарізуємо яблуко. Подрібнюємо вимиті і обсушені курагу, чорнослив і вишню. Дрібно січемо горіхи. З’єднуємо з рисом всі підготовлені інгредієнти, додаємо цукор і корицю, все перемішуємо.
Наповнюємо гарбуз отриманою сумішшю, кладемо кілька шматочків масла. До краю гарбуза має залишатися місце, так як начинка ще збільшиться при запіканні. Ставимо гарбуз в силіконову форму або на папір для випічки (в два шари). Накриваємо і відправляємо в духовку на годину при температурі 180 градусів.
Якщо начинка залишилася, викладіть її у вогнетривкий порційний посуд, додайте кілька ложок молока і зверху покрийте сметаною. Запечіть разом з хапамою, тільки готова вона буде вже хвилин через 15-20.
Хапама подається гарячою, її прямо на столі розрізаємо скибками (як кавун). До хапами подаємо рідкий мед.
Смачного!