На перший погляд такі інгредієнти як гарбуз, сир, пиво та вершки досить складно поєднати. Тим більше, у перших стравах. Але цей рецепт переверне ваші традиційні уявлення. Гарбузово-сирний суп на пиві – надзвичайно смачний, а ще поживний та зігріваючий. І дуже доречний з будь-якого приводу чи без нього.
Гарбузово-сирний суп на пиві – інгредієнти
- гарбуз – 1 шт.
- оливкова олія – 1 ст.л.
- сіль та чорний мелений перець – за смаком.
- масло – 2 ст.л.
- цибуля – 1 шт.
- морква – 2 шт.
- часник – 3 зубчики.
- курячий бульйон – 450–500 мл.
- вершки жирністю 10–12 % – 250 мл.
- світле пиво – 340 мл.
- сир – 200 г.
- чебрець (або інші прянощі та зелень для посипки) – за смаком.
Цікаве відео на нашому каналі:
Гарбузово-сирний суп на пиві – рецепт приготування
Розрізаємо середнього розміру гарбуз навпіл. Вибираємо насіння. Натираємо внутрішню частину половинок оливковою олією. Солимо, перчимо.
Кладемо половинки гарбуза розрізаним боком донизу на деко. Відправляємо його в духовку, розігріту до 200 градусів. Запікаємо протягом 25–30 хвилин, поки гарбуз не буде легко проткнути ножем.
Після того, як гарбуз трішки вистигне – вибираємо ложкою м’яку середину. Шкірку викидаємо.
Нарізаємо середнього розміру цибулину та дві моркви дрібними кубиками. У каструлі з товстим дном на сильному вогні розтоплюємо вершкове масло. Додаємо туди нарізані овочі. Обсмажуємо до прозорості.
Додаємо подрібнений часник і готуємо ще 1 хвилину, поки він не почне віддавати аромат.
Після цього – вливаємо курячий бульйон, вершки, пиво і гарбуз, поділений на невеликі шматки. Доводимо суміш до слабкого кипіння, періодично помішуючи.
Переливаємо напівсуп у чашу блендера і збиваємо до стану однорідного пюре. Після цього – повертаємо його до каструлі, аби він знову закипів.
Після того, як на поверхні з’являться перші бульки, робимо вогонь мінімальним і додаємо приблизно півтори склянки тертого сиру невеликими порціями. У класичній версії це має бути сир чеддер. Втім, його можна замінити іншим твердим сиром на свій смак. Головне аби у нього був пікантний злегка гострий (можна – копчений) присмак. Підійде, наприклад, гауда.
Постійно помішуємо, аби сир поступово розтанув. Краще додавати його у три заходи трьома однаковими порціями.
Коли сир майже повністю розчиниться, а суп знову стане рідким – солимо та перчимо і знімаємо каструлю з плити.
Подавати краще гарячим, посипавши зверху свіжим рубаним чебрецем або іншою зеленню за вашим смаком.
Смачного!