“Київський торт” – солодкий символ нашої столиці. Варіація рецепту “Київського торта” стане Вам у пригоді. Адже він вийде – Ніжний! Повітряний! Хрусткий! Зауважте, що торт в приготуванні капризний, так що не засмучуйтесь, якщо з першого разу він вийде не на всі 100%. Головне – творіть!
“Київський торт” – інгредієнти
- Для пісочного тіста:
- Жовтки – 3 штуки.
- Цукор – 180 г.
- Масло/маргарин – 180 г.
- Горілка/ром – 1 ст.л.
- Розпушувач – 1 пачка.
- Борошно – 550 г.
- Сметана – 1-2 ст.л.
- Для безе:
- Білки – 8 штук.
- Цукор – 400 гр.
- Січені волоські горіхи або фундук – 300 г.
- Крохмаль – 2 ст.л.
Крем
Молоко – 900 мл.Набір продуктів розрахований на прямокутну форму розміром 22-25х30 см.
Цікаве відео на тему – Як зробити шоколадну поливку:
Рецепт приготування “Київського торта”
Спочатку готуємо безе. Загальне правило збивання, дуже важливо – миска міксера повинна бути витерта на сухо і знежирена (тому для безе краще використовувати міксер з металевою мискою або скляною – вона “не затримує” жир. Потрібно помістити білки в миску міксера. Починаємо збивати білки, поступово збільшуючи швидкість до утворення стійкої піни, цукор досипати поступово і після кожного разу чекаємо 1 хвилину аби цукор повністю розчинився. При цьому швидкість міксера повинна бути на максимумі. Вся процедура збивання займає приблизно 10-12 хвилин.
Наступне, що потрібно зробити готуючи “Київський торт” – це посікти горіхи, але не дуже дрібно та змішати їх з крохмалем. Збиті білки потрібно акуратно, перемішати з посіченими горіхами. Тепер приступаємо до випікання коржа з безе для «Київського торта». Потрібно застелити деко папером для випічки. Викладіть масу на деко і розрівняйте силіконової лопаткою. Духовку потрібно розігріти до 80-100 градусів. Корж випікається приблизно 2-3 години, перевіряти можна дерев’яною шпажкою: якщо з середини вона виходить суха, значить безе готове!
А наступним кроком буде приготування пісочних коржів для «Київського торта». Потрібно холодне масло перетерти з просіяним борошном і розпушувачем. Жовтки розтерти з цукром і горілкою. Після чого з’єднати борошно з жовтками і замісити все це з сметаною. Тісто має бути еластичним, м’яким і легко розкачуватися. Якщо тісто вийшло тугим, то додайте ще трохи сметани. Тісто поділіть на два коржі. Перекладіть тісто на деко і випікайте до золотистого кольору при температурі 200 градусів 7-10 хвилин. Випечені коржі акуратно перекладіть з дека на піднос, адже тісто дуже крихке і ламке. І доки коржі охолонуть, можна приготувати заварний крем для “Київського торта”.
Отже, варимо заварний крем. Для цього візьміть 600 мл молока та поставте на вогонь, щоб закипіло. Жовтки збийте з ложечкою цукру, додайте борошно з крохмалем і влийте решту молока. Цю отриману суміш виливаємо в кипляче молоко на плиті. На повільному вогні безперервно помішуючи, довести крем до кипіння і варити приблизно 1-2 хвилини. Готовий крем зняти з вогню і додати тертий білий шоколад.
Тепер збийте м’яке масло з цукровою пудрою і ванільним цукром в пухку масу. За бажанням додати 1 ст.ложку рому. Тим часом заварний крем охолов і до нього можна додати масляну масу, збиваючи міксером на середній швидкості.
Настав час збирати в одне ціле «Київський торт». Пісочний корж намащуємо готовим кремом, зверху покладемо корж-безе, знову крем і ще один пісочний корж. Залишками крему змащуємо верхній корж. Зверху можна посипати подрібненими горіхами.
Ось і готовий “Київський торт”. Не лякайтеся великого переліку інгредієнтів та етапів приготування. Все не так складно як здається. Спробуйте і не пожалкуєте!
Смачного!