Сьогодні Смакота (Smakotainfo.com) продовжує полуничну тему смачним штруделем з полуницею. Особливістю такого штруделя є те, що їсти його потрібно одразу після випікання щойно остиглим, поки його оболонка не втратила крихкості і спокусливого хрускоту. Адже при зберіганні штрудель просочується полуничним соком і дуже розмокає, хоча є любителі поласувати саме таким полуничним штруделем.
Штрудель з полуницею, можна готувати різними способами – замість класичного розтяжного тіста можна використати листкове (слойоне тісто), можна змінити начинку, поєднати полуницю з іншими ягодами, додати домашнього сиру, замість крохмалю можна використати манку… Одним словом є місце для експериментів.
Рецепт приготування штруделя з полуницею
- для тіста:
- борошно – 250 г.
- вода – 125 мл.
- яйце – 1 штука.
- сіль – щіпка.
- олія – 2-3 ст.л.
- трохи борошна для підсипки при розкачувані.
- для начинки:
- полуниця свіжа – 700 г.
- яблука свіжі кисло-солодкі – 2-3 штуки.
- цукор – 2-3 ст.л. або по смаку.
- лимонний сік – 1 ст.л.
- при бажанні кардамон мелений – на кінчику ножа.
- крохмаль – 1 ст.л. з гіркою.
- масло – 50 г.
- мелені сухарі або печиво – пів склянки.
- цукрова пудра – 50 г.
Дивіться також відео-рецепт приготування львівського сирника на нашому каналі: Смакота – рецепти смачних страв
Начинку готуємо заздалегідь, щоб до моменту готовності витяжного тіста вона вже була в готова – тісто швидко підсихає, що небажано. Полуницю миємо, обсушуємо, нарізаємо навпіл або четвертинками в залежності від величини ягід, пересипаємо цукром. Яблука чистимо, видаляємо серцевину, а м’якоть ріжемо кубиками і скроплюємо лимонним соком – для кращого смаку і щоб вберегти від потемніння. З’єднуємо яблука і полуницю, при бажанні додаємо прянощі. Для більш в’язкої консистенції начинки додаємо картопляний або кукурудзяний крохмаль – він смачно і приємно зв’яже більшу частину фруктово-ягідного соку при випіканні штруделя.
Тепер займемося приготуванням прісного розтяжного тіста. У теплій воді (30-35 градусів) розводимо сіль та збиваємо туди яйце, добре вимішуємо. Суміш виливаємо у просіяне борошно, додаємо олію і замішуємо густе, однорідне тісто. Залишаємо тісто на 30 хвилин, змастивши його поверхню олією, воно вбереже тісто від підсихання.
Визріле тісто ділимо на дві частини, кожну розгортаємо в прямокутний пласт товщиною 2 мм, а потім розтягуємо руками від центру до країв до прозорості. Чим тонше розтягнуто тісто, тим краще буде виглядати штрудель і тим ніжнішою, хрусткою буде його скоринка. Однак, в занадто тонке тісто складніше звернути соковиту начинку, так що вибирайте «золоту середину».
Тісто викладаємо на вафельний рушник. На кожен пласт тіста наносимо шар розтопленого масла, відступивши по 5-6 см з боків і залишивши на одному кінці пласта вільними сантиметрів 15 тіста (це буде верхній, хрусткий шар, яким ми завершимо згортання штруделя рулетом), решту поверхні присипаємо підсмаженими меленими сухарями (прекрасно, якщо вони будуть з солодкого батона або здобних булочок), або розкришене печиво. Сухарі, як і крохмаль, заберуть на себе зайвий сік, щоб оболонка штруделя залишилася сухою.
Поверх сухарів кладемо начинку. Сік, який випустять яблука і полуниця, залишаємо в мисці. Його можна проварити на малому вогні 5-7 хвилин і при подачі полити штрудель.
Піднімаємо краї рушничка і таким чином згортаємо тісто, підгинаючи бокові краї тіста, щоб начинка не підтікала. Зверху має бути той край тіста, що залишився вільним від начинки і сухарів.
Викладаємо штрудель швом вниз на змащену маслом форму, зверху додатково змащуємо маслом, та робимо кілька глибоких проколів голкою на кожному штруделі. Ставимо форму у розігріту до 190-200 градусів духовку, випікаємо 40-45 хвилин.
Виймаємо з духовки, перед подачею добре посипаємо цукровою пудрою.
Смачного!