28 September 2016
Листкове тісто в домашніх умовах

Насправді процес приготування листкового тіста зовсім не складний, хоча досить тривалий. Дуже зручно тримати запас такого тіста в холодильнику. Розморожується воно досить швидко, властивостей своїх при цьому не втрачає. А от, коли вам захочеться спекти торт, пиріг, булочки, тістечка, печиво, тарт…., варто просто дістати тісто з морозилки, розморозити і … справа тільки за начинкою ;)))
Листкове тісто - інгредієнти
- Для першого тіста
- Масло – 200 г.
- Борошно – 1 склянка.
- Яйце – 1 штука.
- Борошно – 2 склянки.
- Сік лимона – 1/3 ч.л. (можна замінити оцтом).
- Сіль – дрібка.
- Холодна вода.
Для другого тіста
Цікаве відео на тему - Як зробити шоколадну поливку:
Листкове тісто - приготування
Холодне тверде масло з холодильника посічемо з борошном до дрібної крихти. На цьому етапі важливо посікти масло якомога дрібніше, тоді воно рівномірніше розподілиться по тісту.
З борошняно-масляної крупи формуємо кулю. Місити не потрібно, просто ліпимо кулю
Тепер приготуємо друге тісто. Борошно просіюємо, в борошняні гірці робимо заглиблення додаємо лимонний сік, сіль. У склянку вбиваємо яйце, збиваємо його та додаємо води так, щоб вийшло 2/3 склянки рідини. Додаємо яєчну рідину до борошна.

Тісто добре вимішуємо спочатку ложкою, а потім руками на робочій поверхні. Якщо треба підсипаємо ще борошна. Але тісто має бути м’яким та ніжним, не крутим, інакше в результаті вийде жорстке листкове тісто.
З цього тіста розкачуємо невеликий прямокутник (не тонкий). На нього кладемо масляне тісто. Ближче до одного краю, щоб можна було загорнути конвертиком. Тепер загортаємо! Спочатку накриваємо меншим краєм, потім загортаємо з боків і закриваємо вільним краєм.

Тарілку присіюємо борошном та викладаємо наше тісто швом донизу. І ставимо тісто в холодильник на 30 хвилин. Тісто нічим не прикриваємо.

Виймаємо тісто з холодильника і акуратно розкачуємо тісто, щоб його можна було знову загорнути конвертом. Загортаємо і знову в холодильник на 30 хвилин.
Через 30 хвилин тісто знову дістаємо і знову розкачуємо, складаємо конвертом і в холодильник на 30 хвилин.
Через 30 хвилин тісто готове до використання.

Таке тісто добре зберігається в холодильнику до 3 днів. А також тісто можна заготовляти про запас, заморозивши його у морозилці.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Smakotainfo.com!
Become a Patron!
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожі страви:
Найпопулярніші рецепти страв: