Листкове тісто в домашніх умовах

15

Зараз в кожному продуктовому магазині можна придбати листкове тісто фабричного виробництва. Сьогодні ж Смакота (SmakotaInfo.com) ділиться з вами перевіреним рецептом приготування листкового тіста в домашніх умовах.

Насправді процес приготування листкового тіста зовсім не складний, хоча досить тривалий. Дуже зручно тримати запас такого тіста в холодильнику. Розморожується воно досить швидко, властивостей своїх при цьому не втрачає. А от, коли вам захочеться спекти торт, пиріг, булочки, тістечка, печиво, тарт…., варто просто дістати тісто з морозилки, розморозити і … справа тільки за начинкою ;)))

Листкове тісто – інгредієнти

  • Для першого тіста
  • Масло – 200 г.
  • Борошно – 1 склянка.
  • Для другого тіста
  • Яйце – 1 штука.
  • Борошно – 2 склянки.
  • Сік лимона – 1/3 ч.л. (можна замінити оцтом).
  • Сіль – дрібка.
  • Холодна вода.

Склянка = 250 мл

Цікаве відео на тему – Як зробити шоколадну поливку:

Листкове тісто – приготування

Холодне тверде масло з холодильника посічемо з борошном до дрібної крихти. На цьому етапі важливо посікти масло якомога дрібніше, тоді воно рівномірніше розподілиться по тісту.

maslyane_tisto

З борошняно-масляної крупи формуємо кулю. Місити не потрібно, просто ліпимо кулю

Тепер приготуємо друге тісто. Борошно просіюємо, в борошняні гірці робимо заглиблення додаємо лимонний сік, сіль. У склянку вбиваємо яйце, збиваємо його та додаємо води так, щоб вийшло 2/3 склянки рідини. Додаємо яєчну рідину до борошна.

zvichaine_tisto

Тісто добре вимішуємо спочатку ложкою, а потім руками на робочій поверхні. Якщо треба підсипаємо ще борошна. Але тісто має бути м’яким та ніжним, не крутим, інакше в результаті вийде жорстке листкове тісто.

З цього тіста розкачуємо невеликий прямокутник (не тонкий). На нього кладемо масляне тісто. Ближче до одного краю, щоб можна було загорнути конвертиком. Тепер загортаємо! Спочатку накриваємо меншим краєм, потім загортаємо з боків і закриваємо вільним краєм.

zagortaemo_maslyaniste_tisto_v_zvichaine

Тарілку присіюємо борошном та викладаємо наше тісто швом донизу. І ставимо тісто в холодильник на 30 хвилин. Тісто нічим не прикриваємо.

rozkachuemo_i_skladaemo_tisto

Виймаємо тісто з холодильника і акуратно розкачуємо тісто, щоб його можна було знову загорнути конвертом. Загортаємо і знову в холодильник на 30 хвилин.

Через 30 хвилин тісто знову дістаємо і знову розкачуємо, складаємо конвертом і в холодильник на 30 хвилин.

Через 30 хвилин тісто готове до використання.

gotove_tisto

Таке тісто добре зберігається в холодильнику до 3 днів. А також тісто можна заготовляти про запас, заморозивши його у морозилці.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...