У ці передсвяткові метушливі дні всі готуються до святого дня Великодня. Традиційно печуть паски, фарбують яйця та готують сирну паску. Ці святкові страви готуються один раз на рік, тому кожна господиня намагається вкласти всю свою душу, майстерність і кулінарні здібності, щоб паски вдалися. Смакота (Smakotainfo.com) вам в цьому допоможе.
Сирна паска завжди готується з найсвіжіших і жирних продуктів. Вона солодка, з різними наповнювачами з цукатів, сухофруктів та горіхів. Після тривалого посту – це справжні ласощі, ймовірно, тому сирна паска вважається символом солодкого раю.
Паска повинна бути висока. Раніше майстри вирізали формочки з дерева, а господині ними користувалися. Зараз же продаються пластмасові роз’ємні форми різних розмірів. Якщо немає такої форми, можна зробити без неї,помістивши сирну масу в друшляк, сито і навіть в чистий квітковий горщик. Головне, щоб були отвори, звідки буде стікати рідина з приготованої сирної маси.
Всі продукти повинні бути свіжі та високої жирності. Сир краще купувати на ринку, де є можливість спробувати на смак. Сир треба брати ніжний, без крупинок, без кислинки, адже від цього залежить підсумковий смак паски.
Дивіться наш відео-рецепт паски на нашому каналі:
Рецепт приготування сирної паски
- сир – 500 г.
- жовтки – 2 штуки.
- цукор – 125 г.
- масло – 100 г.
- сметана або вершки – 100 г.
- ванільний цукор – 1 пакетик.
- цукати – 100 г.
Сир обов’язково перетерти через сито або збити блендером. Сир стане повітряний і ще більш ніжний.
Цукати для паски добре замочити гарячою водою і дати постояти хвилин 30. Потім воду злити, обсушити набряклі сухофрукти і при необхідності порізати.
Жовтки, сметану, вершкове масло та цукор змішати до однорідної маси і поставити на вогонь. На середньому вогні треба суміш довести до кипіння. Зачекати приблизно три – п’ять хвилин, суміш повинна почати густіти. Потім дати їй охолонути і змішати з сиром і цукатами.
Чисту марлю намочити і віджати. Це треба, щоб зручно було вистелити форму для паски, прибираючи глибокі складки. Форму поставити в глибоку миску догори дном, застелити марлею, залишаючи краї звисати. Викласти сирну масу.Зверху закрити краї марлею, покласти зверху тарілочку відповідного розміру і поставити гніт ( 2-3 літрова банка з водою). Поставити в холодне місце мінімум на 12 годин. За цей час зайва рідина стече в миску, постійно її треба зливати.
Потім відкриваємо марлю, підставляємо посудину, де буде стояти паска, акуратно перевертаємо і розбираємо, знімаємо форму. Тепер сирна паска готова, можна прикрашати цукатами і пригощати гостей.
Смачного!