Рецепти вишневих наливок

Сезон вишні в самому розпалі, на деревах багато стиглої та запашної ягоди. Саме тому Смакота (Smakotainfo.com) ділиться з вами найпопулярнішими, перевіреними часом рецептами вишневих наливок.

Для наливки використовуємо спілі (або навіть трішки переспілі) ягоди вишні. Якщо в ягодах є черв’ячки, то вишню можна попередньо замочити на кілька годин, небажані мешканці вишень самі випливуть нагору. Наливку можна готувати з вишень з кісточками або й без них (деякі аси виготовлення всіляких вишнівок запевняють, що з кісточками смачніше).

Отже почнемо з класичної вишневої наливки.

Класична вишнева наливка на горілці

  • Вишня – 1кг.
  • Цукор – 300-400 г.
  • Горілка – 1,5 л.

Вишню добре миємо, перебираємо, відділяємо плодоніжки. Засипаємо вишні в трилітрову банку і заливаємо горілкою. Настоюємо вишню 2 тижні в темному прохолодному місці (добре підійде холодильник чи холодний підвал).

Після двох тижнів настоювання зливаємо усю рідину в окрему скляну посудину, а вишню засипаємо цукром і добре струшуємо, щоб цукор добре дістався до усіх ягід. Тепер залишаємо банку з вишнями ще на 2 тижні в прохолодному місці. Струшуємо банку раз на 3-4 дні.

Через 2 тижні відціджуємо концентрований вишневий сироп, ягоди добре віджимаємо. Змішуємо спиртову та цукрову рідину та розливаємо наливку по пляшках, герметично закупорюємо. Після приготування витримуємо наливку ще 3-4 тижні.

vishneva_nalivka2

Вишнева наливка без горілки

Насправді це майже вишневе вино, але так як вином прийнято вважати лише виноградний перебродженний та витриманий напій, то рецепт подаємо разом з наливками.

  • Вишня – 1 кг.
  • Цукор – 400 г.
  • Вода – 100 мл.

Вишню миємо, перебираємо та засипаємо у дволітрову банку. Вишню засипаємо шарами, пересипаючи кожен шар цукром. Додаємо воду. Після цього трішки приминаємо вишню в банці (м’ячкою, макогоном, товкачем).

На банку надягаємо рукавичку (проколену голкою на одному з пальців) і герметично замотуємо (пластиром, ізострічкою…) або гідрозатвором. Дати ягодам повністю відбродити до того часу поки рукавичка не здується або перестане булькати.

Після того, як ягоди відбродили, фільтруємо її через кілька шарів марлі, не забуваємо добре віджати ягоди. Дати наливці відстоятися 3-4 дні і ще раз відфільтрувати через ватяний фільтр. Розлити по пляшках і зберігати в холодному темному місці.

vishneva_nalivka1

Вишнева наливка пряна

  • Вишня – 2/3 трилітрової банки.
  • Цукор – 400 г.
  • Спирт розведений до 50% – 1,2 л.
  • Гвоздика – 6-12 бутонів.
  • Кориця – ½ палички.

У трилітрову банку насипаємо перебрану та помиту вишню. Ягоди засипаємо шарами і кожен шар пересипаємо цукром. Закриваємо горлечко банки щільною х / б тканиною і залишаємо в теплому місці приблизно на тиждень, поки не з’являться ознаки бродіння. Коли ягода заграє, заливаємо її по саме горло 50% спиртом або міцним самогоном і додаємо спеції. Можна додати трохи полину гіркого – він додасть цікавого смаку та аромату.

Настоюємо таку наливку 2 тижні, проціджуємо через кілька шарів марлі, добре відтиснути вишню. За бажанням фільтруємо через вату. Розлити наливку по пляшках і дати їй настоятися не менше місяця.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...