Наливки з старого варення

nalivka_z_varennya

Вже повним ходом іде заготівля варення на зиму, а в коморі ще кілька літрів старого варення залишилось. Смакота (Smakotainfo.com) пропонує зробити з нього смачну наливку. Наливки зі старого варення можна зробити з будь-якого варення: яблучного, вишневого, малинового, сливового, полуничного, зі смородини та ін. Щоб зберегти смак бажано не змішувати різні види варення, кожен раз роблячи новий напій.

Наливка з варення з горілкою

  • горілка – 1 л.
  • варення – 0,5 л.

. . . . . .

Дивіться також: Приготування львівського сирника:

Смакота – рецепти смачних страв

Перекладаємо варення в банку більшу за об’ємом (ідеально підійде дволітрова). Додаємо горілку і перемішуємо до того часу поки маса не стане однорідною, можна додати трохи води. Щільно закриваємо банку кришкою, ставимо в сонячне місце на 7 днів. Раз на добу струшуємо. Переносимо банку в темне місце і залишаємо на 3 дні в спокої.

Проціджуємо наливку через марлю, а потім відфільтровуємо через вату до прозорості. Якщо потрібно додаємо цукор за смаком, перемішуємо. Розливаємо в пляшки для зберігання, герметично закупорюємо.

Перед вживанням бажано витримати кілька днів в холодному темному місці.

Приємної вам дегустації.

Наливка з варення без горілки

  • варення – 1 л.
  • вода – 1 л.
  • родзинки – 100 г.

Перекладаємо варення (варення має бути досить солодким, інакше не почнеться бродильний процес) в трилітрову банку, додаємо воду, немиті родзинки, за необхідності цукор. Перемішуємо до однорідної маси. Перев’язуємо шийку марлею. Ставимо банку в сонячне місце з кімнатною температурою та залишаємо на 3-4 дні, струшуючи 1-2 рази на день.

Після появи піни на поверхні, шипіння і легкого запаху бродіння встановлюємо гідрозатвор або рукавичку з дірочкою в одному з пальців (дірочка проколюється голкою). Забираємо банку в темне місце з температурою 18-25 градусів і залишаємо на 30-40 днів.

Коли бродіння закінчилося (гідрозатвор не булькає або рукавичка здулася), проціджуємо наливку через марлю і герметично закрити (перші 7-10 днів можна потримати під гідрозатвором чи рукавичкою, на випадок, якщо бродіння не закінчилося).

Ставимо наливку в темне холодне місце (холодильник чи підвал) на 3-4 місяці. Розлити напій в пляшки та герметично закрити.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...