Як вибрати горіхи до випічки?

vibiv_gorihiv_1

Поради щодо вибору горіхів не складні і їх не так вже й багато. Дотримуючись певних правил при виборі горіхів Ви не тільки не зашкодите собі, але і будете впевнені в тому, що не зіпсуєте приготування страви. І взагалі, такий продукт як горіхи, потрібно купувати постійно, адже вони такі корисні для здоров’я.

Як вибрати хороші горіхи

Категорично не можна купувати засохлі, запліснявілі горіхи, а також ті, що мають темні плями або сильний прогірклий запах. У них утворюються дуже шкідливі речовини, які виробляють цвілеві грибки – афлатоксини. Афлатоксини можуть викликати сильну алергію, крім того, вони руйнують клітини печінки.

. .

Ще одна порада при виборі горіхів – купуючи горіхи без шкаралупи, звертайте увагу на колір ядер. Старі горіхові ядерця жовтіють, деякі з них можуть набувати неприродного яскраво-жовтого відтінку.

Дивіться відео-рецепт картоплі по-селянськи на youtube-каналі Смакота

Горіхи в шкаралупі, якщо вони почали пліснявіти та псуватися, при розколюванні утворюють хмарку пилку – такі теж краще не їсти. Також можна взяти кілька горішків в шкаралупі і потрясти – старі, висохлі горіхи будуть створювати багато шуму.

Які горіхи краще, очищені чи ні

Ще кілька порад щодо вибору горіхів. Звичайно, горіхи без шкаралупи зручніші, проте в шкаралупі вони зберігаються довше. До того ж горіхи, очищені від шкаралупи власноруч, завжди чистіші: продавці не можуть гарантувати, що горіхи не розсипалися, не падали на землю і т.д.

Найнебезпечніше купувати очищені горіхи на відкритих ринках: на них осідає весь пил і бруд, а якщо торгівля ведеться біля дороги – їх ядра ще і вбирають шкідливі речовини з вихлопних газів.

Купуючи горіхи в упаковці, звертайте увагу на термін придатності. В непрозорій упаковці вони зазвичай зберігаються рік, в прозорій – не більше півроку, якщо вказано термін придатності значно довший, то такі горіхи краще відкласти і купити інші.

Поради щодо вибору волоських горіхів

Їх ядра не мають бути зморщеними, мати плями, темний або жовтий відтінок. Шкаралупа у свіжих волоських горіхів дуже тверда, її неможливо розколоти пальцями, легко розколюються тільки старі і зіпсовані.

. . . . . .

Поради щодо вибору лісових горіхів (фундука)

Хороший очищений фундук гладкий, без нальоту. Але краще купувати той, який в шкаралупі: очищений фундук швидше інших горіхів вбирає шкідливі речовини. На шкаралупі лісових горіхів також не повинно бути білуватого нальоту і темних плям – це перші ознаки того, що фундук почав псуватися, а пліснявіє він дуже швидко. Підсохлі лісові горішки можна визначити за вагою і звуком: вони значно легші свіжих і є шум при потрясуванні.

Поради щодо вибору кедрових горіхів

У старих та тих, що почали псуватися очищених ядерцях кедрових горішків на кінцях з’являються темні крапочки. А ось на шкаралупі кожного з них, навпаки, повинна бути маленька темна пляма – це свідчення того, що всередині є повноцінне зернятко. Важливо: в посушливі роки багато горіхів бувають порожніми, або ядро не доростає до потрібного розміру.

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...