В основу приготування багатьох солодощів, хліба, пампушків, коржів та інших борошняних виробів покладено процес замішування тіста. І саме правильно замішане тісто – половина приготування задуманої страви. Отже, записуйте поради по приготуванню тіста і випікайте.
- Завжди додавайте в тісто розведений картопляний крохмаль – булочки і пироги будуть пишними, м’якими навіть на наступний день.
- Головна умова смачних пирогів – пишне тісто, що добре підійшло, а для цього потрібно просіяти борошно. Для чого? Таким чином з борошна видаляються сторонні домішки і воно збагачується киснем.
- У будь-яке тісто (крім пельменного, листкового, заварного, пісочного), тобто для тіста на пироги, млинці, хліб, оладки – на півлітра рідини додавайте приблизно столову ложку манної крупи. Випічка довго не засохне і буде пишною.
- Обов’язково! У приміщенні, де Ви “працюєте” з тістом, не повинно бути протягу: він сприяє утворенню дуже щільної скоринки на тісті і згодом на готовій випічці.
- Запам’ятайте ось таку пораду при замішуванні тіста на дріжджах. Всі продукти повинні бути теплими або кімнатної температури. Продукти з холодильника уповільнюють час бродіння тіста.
- Дивіться відео-рецепт картоплі по-селянськи на youtube-каналі Смакота
- Перед тим як поставити вироби з тіста в духовку, йому дають підійти протягом 15-20 хвилин. Перед випічкою дайте тісту добре настоятися, якщо Ви цього не зробили, то тісто буде довго не пропікатися.
- У дріжджове тісто найкраще додавати не розтоплене вершкове масло, адже розтоплене масло погіршує структуру тіста.
- Дріжджі для тіста мають бути свіжими, з приємним спиртовим запахом. Перевірте дріжджі заздалегідь. Для цього приготуйте невелику порцію опари і посипте її борошном. Якщо через 30 хвилин не з’являться “тріщинки”, то якість дріжджів погана.
- Ось такі поради при замішуванні тіста з цукром: при надлишку цукру в тісті пироги швидко «рум’яняться» і навіть підгоряють, також сповільнюється бродіння дріжджового тіста, і пироги виходять менш пишними. Отже, не варто занадто солодити тісто.
- Усі жири, розм’якшені до густоти сметани, додають в кінці замішування тіста, від цього бродіння тіста покращується.
- Щоб готові пироги були більш ніжними і пишними, в тісто кладіть лише жовтки.
- Пироги, змащені яєчним білком, набувають під час випічки блискучої рум’яної скоринки.
- Чим більше в тісті жиру і менше рідини, тим більш розсипчастими і крихкими виходять готові вироби.
- Порада при замішуванні тіста з содою: якщо в тісто покласти занадто багато соди, то пиріг вийде більш темного кольору з неприємним запахом і смаком, тому завжди дотримуйтеся рецептури приготування.
- Якщо потрібно дуже тонко розкачати тісто, то оберніть качалку чистою полотняною ганчіркою. А перенести тонкий корж на деко можна так: посипте його зверху борошном, качалку також потрібно змастити борошном. Загорніть качалку в корж, перенесіть на деко і розгорніть.
- Якщо тісто занадто вологе, покладіть на нього лист пергаменту і розкачуйте через папір.
- Пироги з пісочного тіста слід виймати з форм охолодженими.
- Порада при замішуванні тіста з родзинками: перш ніж додавати в тісто родзинки, їх потрібно обваляти в борошні.
- Сіль завжди додають до борошна лише тоді, коли опара вже перебродила.
- Якщо тісто вже підійшло, а у вас немає часу поставити його в духовку, прикрийте тісто добре змоченим папером, попередньо забравши з нього краплі води.
- Гарячий пиріг краще не різати. Але якщо це необхідно, то потрібно ніж нагріти в гарячій воді, швидко витерти його і різати.
- Якщо пиріг не знімається з дека, відокремлюють його ниткою.
Ось такі секрети по приготуванню тіста Ви сьогодні дізналися. Сподіваємось, що Ви почерпнули для себе щось корисне.
Готуйте і випікайте з задоволенням!