13 April 2016

Твердий сир в домашніх умовах

domashnii_tverdii_sir.jpg (33.87 Kb)Сьогодні на полицях магазинів можна знайти сир на будь який смак і навіть колір. Але питання натуральності інгредієнтів та відповідності нормам зберігання такого сиру залишається відкритим.

Смакота (Smakotainfo.com) пропонує приготувати смачний твердий сир в домашніх умовах.

Рецепт приготування твердого сиру в домашніх умовах
  • сир (тільки домашній) - 1 кг.
  • молоко - 1 л.
  • масло - 200 г.
  • яйце куряче (жовток) - 2 штуки.
  • сіль - 3/4 ст.л.
  • сода - 1 ч.л.
На рецептурну кількість інгредієнтів знадобляться трилітрова та півторалітрова каструлі.

Дивіться відео-рецепти на youtube-каналі СмакотаУ трилітровій каструлі розводимо сир в молоці і ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, періодично помішуючи.
Потрібно домогтися того, щоб сироватка повністю відокремилася від молока.
varimo_sir_v_moloci.jpg (24.16 Kb)
Тим часом поруч на водяній бані розтоплюємо масло. В окремій мисочці змішуємо жовтки, соду і сіль.
maslo_ta_yaice.jpg (31.99 Kb)
Як тільки молочно-сирна суміш починає закипати, виключаємо і зливаємо її в друшляк з марлею, складеною удвічі. Підвішуємо сир і даємо стекти основному потоку сироватки, до того моменту, коли почне капати. Це займає буквально пів хвилини.
vidcidzhuemo.jpg (34. Kb)
Тим часом змішуємо вміст окремої мисочки (що з жовтками) з розтопленим маслом в каструлі на водяній бані.

Основна сироватка стекла, додаємо переварений сир в каструлю на водяній бані і починаємо енергійно помішувати. Ось яка краса виходить-суміш збільшується в два рази, піниться, а ми все швиденько мішаємо.
Поступово піна опадає, і починає утворюватися сирна маса. Ми вже варимо сир!)) Періодично помішуючи, варимо протягом десяти хвилин. Коли сирна маса почне добре відставати від країв каструлі, сир можна перекладати в змащену олією форму. Виходить тягуча суміш.
varimo_sir.jpg (36.45 Kb)
За пропорціями, що в рецепті потрібна форма діаметром 18- 20 см. Даємо охолонути сиру в формі. Потім ховаємо його (прямо в формі!) в холодильник на чотири години. Через чотири години дістаємо сир з форми, загортаємо його в пергаментний папір, щоб він ввібрав зайвий жир.
vilivaemo_sir_v_formu.jpg (24.62 Kb)
Ховаємо сир знову в холодильник під гніт на 12 годин. Через 12 годин прибираємо гніт і залишаємо сир в холодильнику відпочивати і набирати силу на добу. Якщо ви хочете більш твердий сир, то його потрібно розрізати на чотири рівні частини, загорнути кожну в в пергамент і залишити на добу. Якщо його не розрізати, а цілком залишити на добу - він буде більш м'яким і еластичним.
Смачного!
Не забудьте підписатися на Наш канал:

Наші показники

Наша сільнота

Регистрация