Рокот крумплі – секрет закарпатських ґаздинь

rokot

Згадайте, чи є якась страва, яка дарує Вам можливість подумки повертатись у дитинство? Зазвичай така їжа асоціюється з найтеплішими для нас людьми: бабуся, мама, хресна. Такі трапези нагадують нам моменти турботи про нас. Саме такою стравою на Закарпатті є «Рокот крумплі». Саме тут господині чаклують на кухні для своїх родин, створюючи абсолютно неперевершені шедеври! А чи бажаєте Ви зазирнути на хвильку до Закарпатської родини на обід?

Інгредієнти для приготування «Рокот крумплі»:

  • Картопля – 1 кг.
  • Яйця курячі – 7 шт.
  • Цибуля – 2 голівки.
  • Твердий сир – 200 грам.
  • Домашня сметана – 3-4 ложки.
  • Копчена ковбаса – 1 штука, орієнтовно 0,7 кг.
  • Олія соняшникова рафінована – 80 мл.
  • Спеції: сіль, чорний перець, солодкий червоний перець, зелень.

Рецепт приготування Рокот крумплі:

Для початку необхідно підготувати продукти до подальших процесів, а саме відварити картоплю в мундирі у трішки підсоленій воді, а також яйця (варити біля 8 хвилин). Радимо, дати відпочити та охолодитись цим продуктам, адже гарячі інгредієнти не будуть триматись потрібної форми під час нарізки. Важливо зазначити, що дощечка має бути без дефектів (якщо вона з дерева то без голочок) та має мати рівну поверхню, не здуватись від вологи.

Охолоджену картоплю нарізаємо на кільця у розмірі 0,5 см.

Змащуємо ємкість (це може бути казанок або висока пательня) запашною олією, викладаємо гарним рівним шаром картоплю. Сміливо присипаємо улюбленими травами та спеціями.

Що ж, тепер переходимо до другої частини приготування, а саме обережно нарізаємо яйця зварені «в круту» великими шматочками. Знов наносимо легенький шлейф духмяної зелені та солі. Зволожуємо цю начинку ніжною сметанкою високої жирності. Робимо звичну засмажку з цибульки, доводимо її до коричневого карамельного кольору. Додаємо це до нашого творіння у посудину.

Чергуємо шар яєць, картоплі та сметани і нарешті з’являється зірка страви – пікниця! Її шматочки мають доходити до розмірів у пів сантиметра, а основним її завданням є оздобити страву та надати їй копченого аромату! Вершечок можна присипати тертим вершковим сиром.

І тут є два шляхи: запікання або варіння. І так і так буде смачно до неможливості. Ви можете спробувати обидва варіанти, це залежить від традиційної рецептури тієї чи іншої закарпатської родини.

Якщо Ви обрали стратегію запікання, то це буде 200 градусів та 40 хвилин. Якщо бажаєте зварити таку страву, розраховуйте на невеличкий вогонь та годину часу.

Здавалось би проста їжа, але насправді вона магічна, бо уособлює у собі збереження традицій угорців та жителів Закарпаття. Тож, ми бажаємо Вам спробувати себе у якості закарпатських ґаздів та насолодитися сімейними розмовами за дегустацією «Рокот Крумплів»!

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МУЛЬТИВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ДУХОВКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ ПАРОВАРКИ...

РЕЦЕПТИ ДЛЯ МІКРОХВИЛЬОВКИ...