16 March 2016
Азу по-татарськи, класичний рецепт

Для татарської кухні характерні смачні м'ясні страви, що не дивно, якщо згадати, що предки цього народу були кочівниками, і основним в їх раціоні було м'ясо.
Що стосується азу, то сама назва цієї страви, мабуть, дуже давня, побутує думка, що воно походить від слова «аздик», яке з татарського перекладається як «їжа». А з перської мови «азу» перекладається як «шматочки м'яса».
Правда рецепт приготування азу по-татарськи, що дійшов до наших часів не такий вже давній. Обов'язковими складовими цієї страви є картопля і солоні огірки, а ці овочі, як відомо, на території Європи з'явилися не так вже й давно.
Однак і 200-300 років теж не малий термін, за який страва стала популярною, і почала подорожувати по кухнях різних народів, а в рецепті з'явилося безліч доповнень, змін і навіть модернізацій. Сьогодні ж ми пропонуємо вам класичний рецепт татарського азу.
Традиційний (класичний) рецепт татарського азу
Відповідно до цього рецепту страва готується з м'яса, зазвичай використовується яловичина, рідше баранина або конина. Але ніяк не курка і, звичайно ж, не свинина, яку мусульмани в їжу не вживають.Крім цього, для приготування азу використовується казан. У татарській кухні в ньому готують різні страви, варять, тушкують і смажать. Чавунний казан хороший тим, що він дозволяє одночасно просмажити і протушкувати великий обсяг різноманітних продуктів.
Щоб приготувати азу за класичним рецептом будуть потрібні наступні продукти:
- М'ясо, бажано, яловичина - 0, 5 кг.
- Картопля (середніх розмірів) - 6-7 штук.
- Морква - 1 штука.
- Цибуля - 2 середні.
- Огірки солоні - 2 штуки.
- Свіжі помідори - 2-3 штуки.
- Масло - 200 г.
- М'ясний бульйон - 200 мл.
- Приправа - суміш перців.
- Сіль.
Дивіться відео-рецепт картоплі по-селянськи на youtube-каналі Смакота
М'ясо ріжемо на довгасті скибочки завтовшки і завбільшки з палець. Цибулю нарізуємо півкільцями. Солоні огірки чистимо від шкірки, розрізаємо вздовж на 2 частини і також нарізуємо півкільцями. Чистимо моркву, нарізаємо соломкою. Помідори ошпарюємо окропом і, звільнивши від шкірки, ріжемо кубиками (взимку можна використати домашній томатний сік).
Добре нагріваємо казан і в маслі обсмажуємо м'ясо. Робити це рекомендується на досить сильному вогні, щоб на шматочках швидко з'явилася скориночка і м'ясо не встигло дати сік. Потім м'ясо виймаємо на тарілку.
На тому ж маслі, що смажилося м’ясо, обсмажуємо і цибулю. Як тільки цибуля буде золотистого кольору, повертаємо м'ясо назад в казан, додаємо моркву, сіль і приправу з суміші перців, гарненько перемішуємо і відправляємо до м'яса і цибулі помідори (або томатний сік).
Протушити трохи на малому вогні, постійно помішуючи. Кришкою закривати не потрібно, це дасть можливість випаруватися зайвій волозі. Додаємо в казан м'ясний бульйон і продовжуємо тушити вже під кришкою до повної готовності м'яса.
Поки тушиться м'ясо, ріжемо кубиками картоплю і смажимо її до пів готовності. Додаємо до казана картоплю та кислі огірки, добре перемішуємо і тушкуємо ще хвилин 15-20.
Готове азу посипаємо сумішшю дрібно посіченого часнику, петрушки і кінзи.
Смачного!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Smakotainfo.com!
Become a Patron!
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожі страви:
Найпопулярніші рецепти страв: